אודותינו

אנחנו משנים את הדרך בה עושים פיתוח ארגוני…פיתוח מנהלים…פיתוח צוותים…פיתוח אנשים…פיתוח יחסים…
מאחורינו 47 שנים של תעוזה, יצירתיות, חדשנות…
במקום לתת כוח לתוכן, לטכניקה, לתכונה, לבעיה…אנחנו מתמקדים בתנועה עד שנשיג את שורשי הדברים – הקומה ה-100!
נכון שכל אדם מתדפק על אלף דלתות במשך תהליכי החיפוש שלו, ונכון שהוא תמיד יעצור לפני הדלת ששווה בערכה לתדרו העצמי (נמשכים לתכנים או לאנשים דומים), אבל, כדי להיות הצלחה, אושר, אחדות, עוצמה (להיות הדבר), עלינו לטפס אל עבר הקומה ה 100- ולא להתקבע במה שמהדהד ונוח לנו. 
מפתח אחד בלבד פותח את המנהרה דרכה עלינו לעבור ולצאת אל הקומה ה-100 . זהו מפתח תודעת המהות (תודעה אוניברסלית – מוח מאקרו).
ארגניה נחשב למכון אמיץ, פורץ דרך, ייחודי, עם ניסיון יצירתי של 47 שנים בתחום הארגוני והאישי. הוא מוביל טרנספורמציה במציאות המאתגרת המכוונת להשיג את הקומה ה 100- של הקיום, קומה שיש בה גם ערך התפתחותי וגם מכפלות של הצלחה, השפעה ועצמה.
אנחנו בארגניה יוצרים קסם, מהווים השראה, מעוררים סקרנות ומביאים תקווה למחרים חדשים, בעלי הישגיות משמעותית יותר, חיובית יותר…

המונח ארגניה מהו?

עבודת הטרנספורמציה של ארגניה דומה למה שקורה בתהליך הפקת שמן הארגן יקר הערך (בשם “ארגניה” מסתתרות מילים כמו אנרגיה וארגון).

בדומה לעזים שמטפסות ואוכלות את פירות העץ שבדרך אחרת קשים לקטיפה, מעכלות ומרככות את הקליפה, פולטות ואז נשים מרוקאיות מייבשות, מעבדות ומפיקות את השמן, גם תהליכי הטרנספורמציה של ארגניה כוללים: השקעת מאמץ בטיפוס כדי להגיע למשהו נכסף, איסוף ידע חדש, פיצוח צופנים ומחסומים, עיבוד החדש עם הישן, זיכוך הנכון והאפקטיבי, עד שמגיעים לדבר יקר הערך שבתוכנו (זו משמעות החינוך עבורנו).

ד”ר ברכה קליין תאיר

Mentor , בעליה של ארגניה, מגדלור שמאיר נתיבים, משליך ידע חדש, מאתגר תהליכים ושיטות. ברכה נחשבת ליועצת ארגונית בכירה וייחודית.
חובת המשימה שלה: לממש את ה-DNA   האוטופואטי שנמצא בתוכנו ולהתנהל כמערכות חיות שצומחות, מתחדשות ומשתנות תמידית, מתוך עצמן, תוך כדי טיפוס אל עבר קומות גבוהות יותר של פוטנציאל.
היא חושבת המצאתית, יצירתית ושונה מהמקובל. אוחזת בידע גבוה על מחשבת הבריאה ומתרגמת אותו קונקרטית לחיי היום יום. היא בעלת יכולת אבחון, דיוק ומיקוד גבוהים.
במשך כ- 46 שנה היא מלווה ארגונים ומנהלים רבים בארץ ובארה”ב בתהליכים יוצאי דופן בתחומי; התודעה, החשיבה היצירתית – חדשנית, ניהול מורכבות דינאמית, פיתוח ארגוני מחר חדשים – ארגונים אוטופואטיים, פיתוח מנהיגות בשלוש, פיתוח מרחבי שותפות בעבודת צוותים. היא פיתחה כלים חדשניים לטיפוס אל עבר הקומה ה 100- , וגיבשה תוכנית אסטרטגית ארגונית – מנהיגותית שלדעתה, היא זו שמשפיעה הכי הרבה על הצלחתה של תוכנית אסטרטגית עסקית – שיווקית. עבדה עם ארגונים כמו: , Nasa General Electric , המוסד, התעשייה האווירית, השב”כ, אורנג’, מכתשים, עלית, אורנג’, הוט, אלקטל, אוסם, אינטל, Spl, Csi , מערכת החינוך, קיבוצים רבים, בנק הפועלים, בזק, תדיראן, כור, רפאל, בית אקשטיין, בנק לאומי, טוטו ווינר, קומברס ועוד.
היא דוקטור לחינוך והתנהגות ארגונית, עם נגיעות בפילוסופיית המדעים ובאנתרופולוגיה, מאוניברסיטת SF וברקלי. התיזה לדוקטורט שלה נחשבה בזמנו ועדיין גם היום, לפורצת דרך: . Autopoietic Organizations פוסט דוקטורט בתחום החשיבה היצירתית מאוניברסיטת באפלו.
לימדה באוניברסיטת ת”א, בן גוריון, לידס ובמכון הטכנולוגי בחולון.
הקימה וניהלה 4 מכוני ייעוץ והדרכה: PTS , טאנטאלוס, אהיה, ארגניה. כל אחד מהם שיקף תכלית ייחודית, רמת ידע אחרת, גישה וטכנולוגיה שונות.

עד כה כתבה 7 ספרים שפרצו את גבולות הידע המוכר.

באמצעותם ביקשה לעורר כמה שיותר תודעות להבין את המציאות המשתנה כדי שיממשו את אדירותם, יגלו אמיתות גבוהות, ינהלו ארגונים אחרת, יתפתחו כמנהיגים חדשים:

המוח: הוראות שימוש”, בהוצאת צ’ריקובר, 1999 , ספר המציג תרגילים ותהליכים יצירתיים לפיתוח חשיבה פורצת דרך.
המנהיג שמאפשר לאלף פרחים לפרוח”, בהוצאת ידיעות אחרונות, 2002 , ספר המתאר את התפתחותו של דור חדש של אנשים המעזים לקחת את הגה חייהם חזרה לידיהם, ולנהל אנשים כמנהיגים משרתים.
באתי ואמרתי אני אהבה”, בהוצאת אסטרולוג, 2006 , ספר המתאר מנהיגות אור אוניברסאלית אישית עוצמתית.
ארגוני המחר החדשים”, בהוצאת אור עם, 2010 , ספר המתאר את הארגונים העתידיים כארגונים עוצמתיים, משפיעים, שמחים, הרמוניים ומצליחים, לאור שינוי המציאות והתוכנית לאבולוציה.

מרעיון מוצלח לעסק מצליח” – פרק על “אני יוצר משמע אני קיים”, בחסות המרכז למצוינות עסקית, 2011 .

"Tomorrow s New Organizations“, בהוצאת קונטנטו, 2013 , הגרסה המעודכנת של הספר בעברית, להפצה בעולם. ’
האם דגים בים צמאים?” בהוצאת קונטנטו, 2015 , ספר שמציג גישה וטכנולוגיה חדשניות לטיפוס אל עבר הקומה ה 100- שהיא התכלית הקיומית שלנו ופסגת ההצלחה שלנו.

הספר הנוכחי – השביעי במספר; “מסלול המראה לקומה המאה – לגלות את הלא ייאמן”, מתאר באופן סיסטמתי ומתומצת את המהפך הנדרש כתוצאה מהצורך שלנו לגלות “יבשה” חדשה, אופקים נעלמים, את הסוד: נדרש מהפך בחשיבה ממוח מיקרו, למוח מאקרו. כלומר נדרש להגדיל את עוצמת התודעה, את עוצמת המחשבה, את עוצמת מחולל המוח/מנגנון החשיבה…נדרש מהפך בתנועה מאופקית: זחילה, הליכה, ריצה, לאנכית: גלישה, צלילה וטיפוס…נדרש מהפך  בעוצמת מהות.

הצוות המקצועי שלנו

אף אחד לא עושה את זה יותר טוב. בואו להכיר את הצוות שלנו, הניסיון שלנו, והאסטרטגיה שלנו.
שילוב זה הוביל לעבודות מדהימות שעשינו עבור המותגים המובילים בשוק.

חנה אור – לידה מחדש וריפוי
אורגד מירון – NLP ומומחה לייעוד

צקי רפאלוביץ - מורה בנתיב הרוחני

שורה שדה - פסיכולוגית קלינית ומומחית להתארגנות

הצטרף לקהילה